Aamuerässä pelaajia Ylivieskasta, Vaasasta sekä kuopiosta


Aamuerää kuitenkin hallitsi naapurikaupungin Eleven Pinsin pelaajat, joista Isto Kallio keilasi erän kovimman tuloksen 1596 ja meni tuloksissa 11.sijalle. Naisten kilpailussa Eleven pinsin Riitta kekki heitti itsensä sijalle kymmenen tuloksella 1344.

Päiväerässä vieraita Lappeenrannasta


Sunnuntain päiväerä päätti toisen viikon, kun Lappeenrantalainen keilaseura X-Companyn väki täytti radat. Hyvissä ajoin hallille saapuneet Lappeenrantalaiset kunnostautuivat etenkin naisten puolella, kun Sanna Ohrimovitsch keilasi 1463 ja otti naisten kärkipaikan haltuunsa. Erän kovimmasta tuloksesta vastasi saman seuran Raimo Valtonen tuloksella 1476.

Valokeilassa valvojat – Malmin keila (MaKe)


Toinen viikko saatiin pelattua, saatiin myös MaKen valvontavuorot pakettiin.

18 erää seuran jäsenet valvoivat lähtöjä silmä kovana ja homma sujui kiitettävällä tasolla!

Mosabowling kiittää MaKea panoksestaan!

Kuvassa seuran nuorempaa jäsenistöä Jorma Tattari sekä Harri Siikala.